Spalis

Kristinos Valasevičienės nuotr.

Rudenį mes gilinamės į save daugiau nei bet kuriuo kitu metų laiku. Ir tai natūralu, nes į išorę besiveržianti vasaros energija pamažu keičia kryptį vidaus link. Yang pereina į Yin. Nepastebimai sulėtėja gyvenimo tempas, išryškindamas jaukumo ir šilumos poreikį.

Ruduo žymi gyvybės ciklo pabaigą. Tai tarsi paskutinis per vasarą išpuoselėto grožio pasirodymas. Po subrandinto gausaus derliaus gamta, lyg iš pokylio grįžusi moteris, pamažu nusimeta grimą ir rengiasi poilsiui. Ilgai žaliavę lapai keičia spalvą ir krenta žemyn. Jie grįžta atgal į žemę, praturtindami ją ir suteikdami viltį būsimos gyvybės atsiradimui ateinantį pavasarį.

Spalis kasmet mane žavi žemės spalvų gama ir sulėtinto filmo efektus primenančiu lapų plevenimu. Ore tvyro ramybės ir būsimo atsisveikinimo nuojauta.

Pasivaikščiok po gamtą, pabūk dabartyje. Pajausk vėjo prisilietimą, pasimėgauk po kojomis šiugždančių lapų skambesiu, pamėgink užuosti rudens kvapą. Jis kasdien vis kitoks. Nebijok atsisveikinimo liūdesio, nes be atsisveikinimo nebus naujo susitikimo džiaugsmo 🍁.