Pirmoji pagalba nualpus

Lietuvą užklupusi karščio banga dažną iš mūsų verčia nerimauti dėl savo ir savo artimųjų sveikatos. Kiekvienas gelbėjamės kaip išmanome: dėvime galvos apdangalus, geriame vandenį ir, jei yra galimybė, vengiame būti lauke. Tačiau, nepaisant mūsų pastangų, didžiulės kaitros iškamuotas organizmas gali pasielgti neprognozuojamai: žmogus gali nualpti.

Pamačius nualpusį žmogų reikia įsitikinti, ar jis kvėpuoja. Jei kvėpuoja – paguldyti ant nugaros ir pakelti kojas bent 30 cm. Atlaisvinti drabužius aplink kaklą ir liemenį, jei esate patalpoje – pasirūpinti, kad į ją patektų šviežio oro.

Kinų medicinos praktikai nualpusį žmogų gaivina masažuodami tašką DU-26. Šį tašką galime sau masažuoti (spausti nagu) ir patys, jei yra pojūtis, kad tuoj ištiks alpulys.

Atgavusiam sąmonę žmogui pasiūlome atsigerti vandens. Jei sąmonė nesugrįžta – kviečiame greitąją pagalbą telefonu 033 arba 112.

Orinta

_____

Jei norite sužinoti daugiau apie tai, kaip sau padėti, kai nėra galimybės išsikviesti greitąją pagalbą arba jos belaukiant, apsilankykite mūsų mokymuose. Plačiau apie mokymus skaitykite čia.