Ruduo kinų medicinoje priskiriamas Metalo elementui, valdančiam plaučius ir storąją žarną. Tai metas, kai gamta, ilgai džiuginusi akį spalvų gausa, savo parudavusius rūbus atiduoda žemei. Šis laikotarpis siejamas su atsisveikinimu ir gebėjimu paleisti.
Metalo elemento organus sieja viena funkcija – gebėjimas atsikratyti to, kas nebereikalinga. Plaučiai su kiekvienu iškvėpimu iš mūsų kūno pašalina nebereikalingą (kai kur net vadinamą purvina) qi, mums labiau žinomą anglies dioksido pavadinimu. Storosios žarnos dėka organizmas apsivalo nuo nebereikalingų medžiagų apykaitos produktų, galinčių virsti toksinais. Jei ši funkcija sutrinka – kūnas užsiteršia ir pradeda sirgti.
Žmogus nėra vien tik kūnas. Jis – kūno, proto ir sielos visuma. Todėl, užsiteršus vienam lygmeniui, pamažu išsiderina ir kiti. Lygiai taip nuo negatyvios informacijos gausos ir sunkių emocinių išgyvenimų užsiteršia mūsų protas ir siela, o tai netrunka atsiliepti ir fiziniame kūne.
Jei norime būti sveiki, mokykimės iš motulės Gamtos. Prieš ateinant žiemai apvalykime save ir savo aplinką nuo daiktų, kurie neleidžia laisvai kvėpuoti, žmonių, kurie žaloja mūsų asmenybes, ir nuoskaudų, kurios atima iš mūsų gyvenimo džiaugsmą.
Ruduo – pats geriausias laikas atleisti ir paleisti išėjusius, išeinančius ir tiesiog praeinančius pro šalį. Nusimesti nuo savęs tai, kas svetima, dirbtina, nesvarbu ir nebereikalinga. Pasilikti tik tai, kas yra tikroji mūsų esmė.