Trumpai apie kinų mediciną

Kinų medicina – tai senovės Kinijoje sukurta ir savo aktualumą iki šiol išlaikiusi unikali medicinos žinių sistema, paremta žmogaus, kaip Visatos dalies, suvokimu.

Tai pati seniausia gydymo sistema, kuri sėkmingai praktikuojama ir šiandien. Kinų medicina, kaip ir visos Rytų medicinos sistemos, remiasi holizmo principu: į žmogų žvelgiama kaip į kūno, proto ir sielos visumą, esančią vienyje su Visata. Būtent tai ir padeda kinų medicinos praktikams gydymą nukreipti į priežastis, o ne į pasekmes.

Kinų medicinos esmė – gyvybinės energijos qi judėjimas meridianais (energiniais kanalais). Diagnostika ir gydymas remiasi YIN-YANG pusiausvyra bei Penkių elementų sistema: Vanduo-Medis-Ugnis-Žemė-Metalas.

Liga – tai gyvybinės energijos qi judėjimo sutrikimas – sąstingis, trūkumas arba perteklius. Tam, kad energijos tėkmė būtų atkurta, veikiami biologiškai aktyvūs taškai.

Kinų medicina apima daugelį praktikų ir gydymo būdų: QI GONGTAIJI QUANTUINA, taškinį masažą (akupresūrą), akupunktūrą, gydymą žolėmis ir maistu bei šilumos terapiją (termopunktūrą), naudojančią specialius iš kiniškojo pelyno lapų pagamintus cigarus, vadinamus moksa. Pastaraisiais metais sparčiai populiarėja taip vadinamas tapingasTai dar viena sveikatinimo metodika, paremta akupresūros taškų aktyvinimu baksnojant.

Orinta Eitutavičienė

_____

Jei norite sužinoti daugiau apie kinų mediciną, akupresūros taškus ir jų veikimo būdus, apsilankykite mūsų mokymuose. Plačiau apie mokymus skaitykite čia.