Trumpai apie taškus

Taškinis masažas, akupunktūra, akupresūra, aurikuloterapija, refleksoterapija – tai tam tikrų žmogaus kūno paviršiuje esančių taškų dirginimas. Jis gali būti atliekamas naudojant adatas (akupunktūra), spaudžiant pirštais (akupresūra), baksnojant (tapingas) arba šildant specialiais cigarais, vadinamais moksa (termopunktūra).

Akupunktūros, akupresūros, biologiškai aktyviais taškais ar rezonatoriais xué (穴) vadinamos tam tikros žmogaus kūno paviršiaus vietos, kurios siejasi su vidaus organų sistema. Todėl, dirginant taškus galima veikti vidaus organus ir jų funkcijas.

Vieta, kurioje yra akupresūros taškas, paprastai yra jautresnė, nei aplink esanti oda. Ją spaudžiant gali būti juntamas tempimas, tirpimas ar skausmas (tiek lokalus, tiek nueinantis tolyn). Taškas dažniausiai būna įdubime.

Žmogaus kūne taškai yra išsidėstę tam tikromis linijomis, vadinamomis meridianais. Tai yra energiniai kanalai, kuriais teka gyvybinė energija qi.

Kiekvienas taškas:

  1. turi konkretų pavadinimą;
  2. turi tikslią anatominę vietą;
  3. priklauso konkrečiam meridianui (yra išimčių);
  4. turi konkretų poveikį, nusakomą kinų medicinos terminologija;
  5. turi klinikinį apibūdinimą ir indikacijų sąrašą;
  6. kai kurie taškai atlieka specialias funkcijas, pagal kurias priskiriami tam tikrai grupei.

Taškų suradimui naudojamas atstumo matavimo vienetas – cunis. Jis kiekvieno žmogaus yra individualus, todėl matuojamas pagal pacientą. 0,5 cun – mažojo piršto plotis, 1 cun – nykščio plotis, 1,5 cun – dviejų pirštų (smiliaus ir didžiojo) plotis, 3 cun – keturių pirštų (smiliaus, didžiojo, bevardžio ir mažojo) plotis.

Gali būti ir proporciniai cuniai. Jei atstumas yra didesnis – jis padalinamas į keletą lygių dalių. Viena tokia dalis ir yra proporcinis cunis.

Orinta Eitutavičienė

_____

Jei norite sužinoti daugiau apie akupresūros taškus ir jų veikimo būdus, apsilankykite mūsų mokymuose. Plačiau apie mokymus skaitykite čia.