Šalto gėrimo pavojai

Karštomis vasaros dienomis iš parduotuvių šaldytuvų šluote iššluojami ledai, alus ir gazuoti gėrimai. Tačiau ar žinote, kad kiekvieno iš mūsų organizmas yra tobulai sukurta sistema, besistengianti palaikyti temperatūros balansą. Kaip manote, kas vyksta organizme suvalgius ledų ar išgėrus šalto gėrimo? – Paradoksalu, tačiau, kūnas ima gaminti daugiau šilumos, kad atkurtų temperatūros balansą.

Rekomendacijų gerti šaltą vandenį nerasite nei Vakarų, nei Rytų medicinoje.
Vakarų medicina teigia, kad šaltas gėrimas sutraukia kraujagysles ir apsunkina vandens bei maisto medžiagų įsisavinimą. Dėl to ne tik sutrinka virškinimo procesai, bet ir iškyla dehidratacijos pavojus. Be to, vėjais iššvaistomas didelis energijos kiekis.

Rytų medicina šalto vandens gėrime įžvelgia dar didesnį pavojų. Šaltis, į organizmą patekęs ne tik su ledukais atšaldytu gėrimu, bet ir ledais ar kitu tiesiai iš šaldytuvo į skrandį nukeliavusiu maistu, silpnina blužnį. O tai jau rimta bėda. Besidomintys kinų medicina žino, kad blužnis iš maisto ištraukia maisto qi, būtiną energijos ir kraujo gamybai, padeda išlaikyti kraują kraujagyslėse, apsaugo nuo vidaus organų pasislinkimo žemyn ir padeda kovoti su infekcijomis.

Maža to, šaltis sutrikdo ir skrandžio veiklą. Skrandis stengiasi sušilti kaupdamas karštį, o pastarasis, kildamas aukštyn, gali sukelti gastroezofaginį refliuksą, sinusitą, galvos skausmus ir net akių problemas. Tačiau ir tai dar ne pabaiga.

Šaltas gėrimas (ir maistas taip pat) organizme sukelia drėgmę – sunkiausiai pašalinamą patogeninį faktorių. Drėgmė skatina skysčių kaupimąsi organizme ir formuoja gleives, kurios nulemia nereikalingų fizinių darinių, tokių, kaip smėlis, akmenys ir net augliai, formavimąsi.

Ne veltui karšto klimato šalyse vietiniai vietoj šalto vandens mieliau renkasi karštos arbatos puodelį. Taigi, kitą kartą, prieš keldami prie lūpų gėrimą su smagiai traškančiais ledukais, pamąstykite apie galimas pasekmes.

Gražios vasaros ☕️
Orinta

_____

Jei norite sužinoti daugiau apie Rytų medicina paremtus sveikatos stiprinimo būdus, apsilankykite mūsų mokymuose. Plačiau apie mokymus skaitykite čia.