Ketveri vartai

Rytų medicina teigia, kad mūsų gyvybę palaiko gyvybinės substancijos, iš kurių pačios svarbiausios yra energija ir kraujas Xuè. Kraujagyslėmis tekantis kraujas ir meridianais judanti energija lemia stiprią sveikatą ir puikią savijautą.

Qi ir kraujas yra glaudžiai susiję tarpusavyje ir bet kurio iš jų tėkmės pažeidimas gali sutrikdyti mūsų organizmo veiklą bei sukelti ligas. Dažniausi sutrikimai – trūkumas ir perteklius arba taip vadinami trūkumo ir pertekliaus sindromai. Esant trūkumui, organai nepakankamai aprūpinami krauju ir energija, todėl jie nusilpsta ir nebegali pilnai atlikti savo funkcijos. Esant pertekliui, susidaro blokai, pradeda vystytis uždegiminiai procesai ir formuojasi įvairūs fiziniai dariniai (augliai, cistos, akmenys ir t.t.).

Žmogaus organizmas yra kūno, proto ir sielos visuma, todėl, sutrikus vienai daliai, visuomet nukenčia ir kitos.

Energijos ir kraujo tėkmę gali paveikti daugybė veiksnių. Vienas iš tokių – natūralaus paros ritmo sutrikdymas patekus į kitą laiko juostą arba persukus laikrodį. Tokiais atvejais mūsų organizmo veikla išsibalansuoja ir prireikia laiko bei resursų pusiausvyrai atkurti. Padėti organizmui greičiau prisitaikyti prie pokyčių ir atkurti darnią energijos ir kraujo tėkmę galime masažuodami Ketverius vartus.

Ketveri vartai arba Sì Guān – tai dviejų simetrinių taškų LI-4 ir LV-3, esančių rankose ir kojose tarp pirmojo ir antrojo pirštų, kombinacija. Šių taškų masažas yra itin efektyvus. Jis ne tik padeda greičiau grįžti į įprastą ritmą. Ketverių vartų kombinaciją kinų medicinos praktikai naudoja energijos ir kraujo reguliavimui, bendram organizmo stiprinimui, skausmo malšinimui, lėtinių ligų gydymui.

Norėdami padėti savo organizmui greičiau adaptuotis, masažuokite šiuos taškus, kiekvienam iš jų skirdami ne mažiau kaip minutę. Masažą derinkite su giliu kvėpavimu. Darykite tai kasdien, keletą dienų prieš laiko ar laiko juostos pasikeitimą ir keletą dienų po jo.

Mylėkite save ir jokie permainų vėjai negalės Jums pakenkti.

Orinta