Ketveri vartai

Kinų medicina teigia, kad žmogaus gyvybę palaiko energijos  (氣) ir kraujo xuè (血) judėjimas organizme. Tiek kraujas, tiek qi teka darnia sistema: kraujas – kraujagyslėmis, o qi energija – meridianais. Tolygi ir harmoninga cirkuliacija užtikrina puikią savijautą ir stiprią sveikatą. Tačiau, sutrikus bet kurios iš šių substancijų tėkmei, susidaro trūkumas arba perteklius. Esant trūkumui, žmogaus organai nepakankamai aprūpinami krauju ir energija, todėl sutrinka jų funkcijos. Esant pertekliui, susidaro blokai, pradeda vystytis uždegiminiai procesai ir formuojasi įvairūs fiziniai dariniai (augliai, cistos, miomos ir t.t.). Be to, energijos disbalansas veikia ir žmogaus emocijas.

Ieškodami negalavimų priežasties, kinų medicinos praktikai pirmiausia kreipia dėmesį į kepenis, nes šis organas yra atsakingas ne tik už sklandų qi ir kraujo tekėjimą žmogaus organizme, bet ir už emocinę pusiausvyrą. Dažnai sukylantis pyktis, irzlumas ar nusivylimo jausmas rodo kepenų qi sąstingį. Populiariausias ir dažniausiai taikomas emocinės pusiausvyros gydymo metodas vadinamas „ketveriais vartais“.

“Ketveri vartai” arba Sì Guān (四关) yra dviejų simetrinių taškų LI-4 ir LV-3, esančių rankose ir kojose tarp pirmojo ir antrojo pirštų, kombinacija. Šių taškų masažas ne tik pagerina energijos ir kraujo cirkuliaciją, bet ir turi raminamąjį bei skausmą malšinantį poveikį.