Kaip sveikatintis žiemą

Foto Artūras Eitutavičius

Kinų medicinoje žmogus įvardijamas neatsiejama gamtos dalimi. Sakoma, kad reiškiniai, vykstantys gamtoje, turi atgarsį ir žmogaus organizme, todėl, gebėjimas gyventi gamtos ritmu yra viena iš sveiko gyvenimo dedamųjų.

Žiema globoja inkstus ir šlapimo pūslę. Tai organai, sudarantys Vandens elementą. Inkstuose saugoma mūsų paveldėta ir užgyventa sveikata. Inkstų energijos trūkumas gali pasireikšti šlapinimosi sutrikimais, skausmais juosmens ir kelių sąnarių srityse, klausos susilpnėjimu ar ūžesiais ausyse. Jus gali persekioti problemos, susijusios su kaulais ir dantimis, varginti plaukų slinkimas. Gali kilti seksualinių problemų ir sunkumų mėginant susilaukti ar išnešioti kūdikį.

Norėdami sustiprinti inkstų energiją, pasinaudokite keletu paprastų patarimų:

  1. Masažuokite ausis. Ausys yra jutimo organas tiesiogiai susijęs su inkstais. Trinkite  porą minučių, kol jos sušils.
  2. Vaikščiokite. Inkstų meridianas prasideda pėdoje ir kyla iki pat raktikaulio. Vaikščiodami stimuliuojate energijos tėkmę.
  3. Valgykite juodos ir violetinės spalvos vaisius bei daržoves. Tokią spalvą suteikiančios medžiagos, natūralūs antioksidantai, stiprina inkstus, smegenis ir stabdo senėjimo procesus.
  4. Priimkite save tokį, koks esate. Inkstai saugo žmogaus asmenybę ir unikalumą. Gerbdami ir puoselėdami savąjį , stiprinate savo Vandens elementą.
  5. Padarykite pertraukėlę. Žiemą gamta ilsisi. Raskite ir jūs laiko pabūti su savimi, kad jūsų siela galėtų pailsėti, atsigauti ir pasirengti naujiems iššūkiams.

Orinta Eitutavičienė