Apie pusiausvyrą

Šiandieniniame gyvenime išlaikyti pusiausvyrą yra ypatingai sunku. Nuolatinė konkurencija ir vartojimo kultas verčia mus darboholikais: savo noru arba priverstinai. Paros poilsio laikas trumpėja, o atostogos yra išskaidomos į mažus laikotarpius, kad tik, neduokdie, nenukentėtų darbas ar nesupyktų viršininkas (tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme). Trumpai tariant, mes eikvojame sveikatą, kad užsidirbtume pinigus. Paradoksalu, tačiau vėliau dideles pinigų sumas išleidžiame mėgindami atstatyti prarastą sveikatą.

Taip, tai vienas iš žinomiausių Dalai Lamos XIV teiginių, kurį beveik kiekvienas socialinių tinklų gerbėjas yra publikavęs ant savo sienos arba bent jau palaikinęs (angl. like – patikti, pamėgti). Tačiau suvokti šio teiginio prasmę yra viena, o pakeisti gyvenimą – visai kas kita. Laimei, kaip sako rytų išmintis, ir tūkstančio mylių kelionė prasideda nuo vieno žingsnio.

Tuo pirmuoju žingsniu galėtų būti noras išmokti prisijaukinti tylą, kad galėtume išgirsti ne tik savas mintis, bet ir, atrodytų, nebylaus kūno siunčiamus signalus. Nes kūne slypi tikroji išmintis. Nes kūnas nemoka meluoti ir išsisukinėti. Jis – tobulai sukurta ir vieningai veikianti sistema. Nes kūno siunčiami signalai yra ne kas kita, o aliarmo žinutės sielai, informuojančios apie tai, kad reikia kažką keisti.
Todėl pradėkime nuo savo kūno. Išmokime atstatyti jo pusiausvyrą – būseną, kai YIN ir YANG tampa viena darnia visuma, stiprinančia mūsų sveikatą ir suteikiančia gyvenimui harmonijos ir pilnatvės. O, kaip žinia, sveikame kūne – sveika siela.