Kaip sveikatinti save žiemą

Prieš tūkstančius metų senovės kinų medicinos praktikai pastebėjo, kad Gamta ir žmogaus kūnas yra nematomais saitais glaudžiai susiję tarpusavyje ir kad gyvendami gamtos ritmu mes galime stiprinti savo sveikatą.

Pastebėta, kad kiekvienas metų laikas veikia tam tikrus organus. Žiema energetiškai siejasi su inkstais. Inkstai yra mūsų įgimtos sveikatos šaltinis, aprūpinantis energija qi kitus vidaus organus, kai pastariesiems to labiausiai reikia.

Jei jūsų inkstų energija išsibalansuoja arba nusilpsta, vargu ar jus džiugins žiemos metas. Inkstų energijos trūkumas gali pasireikšti šlapinimosi sutrikimais, skausmais juosmens ir kelių sąnarių srityse, klausos susilpnėjimu ar ūžesiais ausyse. Jus gali persekioti problemos, susijusios su kaulais ir dantimis, varginti plaukų slinkimas. Gali kilti seksualinių problemų ir sunkumų mėginant susilaukti kūdikio.

Norėdami sustiprinti inkstų energiją, pasinaudokite keletu paprastų patarimų:

  1. Trinkite ausis. Ausys yra jutimo organas tiesiogiai susijęs su inkstais. Trinkite ausis ~ 5 min, kol jos sušils.
  2. Žygiuokite vietoje. Inkstų meridianas prasideda pėdoje. Žygiuokite pilna pėda 4-5 min.
  3. Valgykite jūros gėrybes. Inkstai siejami su Vandens elementu, kuriam priskiriamas sūrus skonis. Bet kas, kas gyvena sūriame vandenyje stiprina inkstų energiją. Ypač naudingi moliuskai, krevetės, midijos ir omarai.
  4. Padarykite pertraukėlę. Žiemą visa gamta ilsisi. Ar leidžiate sau žiemą pailsėti jūs? Skirkite laiko pabūti su savimi, kad jūsų siela galėtų pailsėti ir atsigauti.

Parengta pagal Traditional Chinese Medicine World Foundation