Gilus ruduo

Gilus ruduo kinų medicinoje priskiriamas Metalo elementui, valdančiam plaučius ir storąjį žarnyną. Tai metas, kai gamta, ilgai džiuginusi akį spalvų gausa, savo parudavusius rūbus atiduoda žemei. Šis laikotarpis siejamas su atsisveikinimu ir gebėjimu paleisti.

Metalo elemento organus, plaučius ir storąją žarną, sieja viena funkcija – gebėjimas atsikratyti tuo, kas nebereikalinga. Plaučiai su kiekvienu iškvėpimu iš mūsų kūno pašalina nebereikalingą (kai kur net vadinamą purvina) qi, mums labiau žinomą anglies dioksido pavadinimu. Storosios žarnos dėka organizmas apsivalo nuo nebetinkamų medžiagų apykaitos produktų, virstančių toksinais. Jei ši funkcija sutrinka – kūnas užsiteršia, sukeldamas galybę itin nemalonių negalavimų.

Žmogus nėra vien tik kūnas. Jis – kūno, proto ir sielos visuma. Vadinasi, kas vyksta fiziniame lygmenyje – tas vyksta ir dvasiniame. Nuo kasdienio gyvenimo sunkumų, negatyvios informacijos gausos mūsų protas ir siela užsiteršia ir gali sukelti tuos pačius itin nemalonius simptomus.

Jei norime būti sveiki, mokykimės iš Motinos Gamtos. Bent jau rudens laikotarpiu apvalykime save ir savo aplinką nuo daiktų, kurie neleidžia laisvai kvėpuoti, žmonių, kurie užgožia mūsų asmenybes, ir nuoskaudų, kurios atima iš mūsų gyvenimo džiaugsmą.